2131/​101

Stor engelsk vitrineskab af mahogni, overdel med fire glasdøre med sprosser, bag hvilke justerbare hylder, undersel med fire døre. George III stil, 20. årh. H. 218. B. 207. D. 38.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK