2039/787
Dansk snedkermester
Tegningsskab af cubamahogni. Front med otte skuffer, håndtag af metal. Udført 1930–40'erne. H. 99. B. 125. D. 68.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre finérskader. Top med farvedifference og ridser.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud