2412/121
N. P. Rasmussen (f. Odense 1847, d. København 1918)
Due i græsset. Sign. monogram, 23. Octbr. 1908. Olie på lærred. 31,5×38,5.
Mindre trykmærke fra blændramme. Minimale krakeleringer. Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag