1417/1652
Nyrokoko kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende yngling i renaissance dragt, skive af hvid emalje. 19. årh.s midte. H. 41. B. 28. D. 13.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Enkelte ridser på skiven. PEndul og optræksnøgle medfølger.
Varia, 24. april 2014
Vurdering
Hammerslag
15 bud