Foto endnu ikke klar
884/732
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
Komposition. Sign. monogram samt på bagsiden Hornung 1976. Olie på lærred. 60×80
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 6. marts 2019
Vurdering
Hammerslag