2436/40
August Thomsen (f. Glücksborg 1813, d. København 1886)
Kristus velsigner de små børn. Usigneret. Betegnet på bagsiden Historiemaler August Thomsen. Olie på papir monteret på plade. 38×34.
Proveniens: Fransk privatsamling.
Rifter og bule i papir.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag