2044/40
Rudolf Rud-Petersen (f. Sundbyøster 1871, d. 1961)
“Humlehöst”. Sign. Rud P. 1906. Olie på lærred. 24,5×31,5.
Behov for let overfladerensning. Talrige afskalninger. Lærred bør strammes op. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag