1247/1549
Kaffeservice af sølv bestående af kaffekande med hank og lågknop af komposit materiale, samt ej tilhørende sukkerskål og flødekande og lille bakke. Cohr, 20. årh. Vægt 585 gr. (4)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Varia, 22. november 2012
Vurdering
Hammerslag