1338/​861

Arne Bang, m.fl. (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)

Bode Willumsen, m.fl. (f. København 1895, d. 1987)

Tre vaser samt fad af stentøj, dekoreret med glasur i grønne og brunlige nuancer. Sign. hhv. med monogram, Palshus samt utydelig signatur. 20. årh. H. 5,5–14,5. Fad diam. 23,5. (4)

Almindelig brugsslitage. Mindre afslag under bund.

Moderne kunst og design, 17. september 2013

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.450 DKK

12 bud

1.450 DKK
(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK