1338/861
Arne Bang, m.fl. (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Bode Willumsen, m.fl. (f. København 1895, d. 1987)
Tre vaser samt fad af stentøj, dekoreret med glasur i grønne og brunlige nuancer. Sign. hhv. med monogram, Palshus samt utydelig signatur. 20. årh. H. 5,5–14,5. Fad diam. 23,5. (4)
Almindelig brugsslitage. Mindre afslag under bund.
Moderne kunst og design, 17. september 2013
Vurdering
Hammerslag
12 bud