1820/1727
Shou-Lao. Fem kinesiske figurer af porcelæn, dekorerede i emaljefarver. To mærket. 20. årh. H. 43–44. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 17. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
15 bud