1502/637
Kristian von Hornsleth (f. Edinburgh, Skotland 1963)
Skulptur. Sign. Hornsleth. Brændt terracotta med guldglasur. H. 30.
Glasur med krakeleringer. Få mindre afslag.
Moderne kunst og design, 6. januar 2015
Vurdering
Hammerslag