2410/145
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
Parti fra en grøndslandsk bygd. Sign. Em. A. P. Olie på lærred. 35×47.
Krakeleringer. Mindre retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud