2438/30
Rundt serveringsfad af sterlingsølv, profileret ligeknækket fane, drevet med kæmninger. Udført og stemplet hos F. Hingelberg, Århus. 20. årh. Vægt ca. 2005 gr. Diam. 43.
Brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret i bunden.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag