2439/​101

Lille vitrineskab af senere bemalet træ, buet top, front med glasdør bag hvilken justerbare hylder. 19. årh.s anden halvdel. H. 182. B. 74. D. 30.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Nyeligt bemalet.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2024

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag