2003/54
Par kandelabre af patineret bronze, stammer i form af putto og faun, hver med tre lysarme støbt med bladværk, baser af rødbroget marmor. 19. årh.s slutning. H. 43. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag