2003/​54

Par kandelabre af patineret bronze, stammer i form af putto og faun, hver med tre lysarme støbt med bladværk, baser af rødbroget marmor. 19. årh.s slutning. H. 43. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag