2420/270
Fanny Garde (f. Nørre Løgum 1855, d. København 1928)
Vase af krakelé porcelæn, dekoreret med træ med blomster. Sign. F. Garde. 1964/27. B&G. H. 10 cm.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud