Carl Carlsen (b. Copenhagen 1855, d. s.p. 1917)
Frokost i det grønne. Unge glade par skåler med hinanden i skoven. Sign. Carl Carlsen. 95×145. Bred forgyldt ramme prydet med blomsterborter.
På bagsiden rester af udstillingsetiket fra Charlottenborg.
Selected Paintings, 4 September 2001