2439/695
Amforaformet vase af klart og hvidt glas med to hanke. Overfang af violet iriserende glas. Sign. Daum Nancy. H. 34.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Uregelmæssigheder i glasmassen.
Vurdering