Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Hair I, II, III”, 1997. Sign. Kvium 97, 13/60. Tre litografier. Bladstørelse 28,5×22,5. (3)
Litteratur: “Michael Kvium - Det trykgrafiske værk 1979–2006”, nr. EC 094, 095 og 096, afb. s. 110–111.
Proveniens: Galleri Franz Pedersen, Horsens.
Moderne kunst og design, 2. april 2024