Poul Anker Bech (f. Taars 1942, d. 2009)
“Golfdrømme i vinternat”, 1994. Sign. Bech; sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 98×132.
Udstillet: Art Copenhagen, Forum, København, 14. - 18. september 1994.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020