1339/1681
En samling diverse dele sølv, bestående af strøbøsse, saltkar, servietring, engelsk saltkar og engelsk brandy-skilt. Vægt ca. 185 gr. Samt to Georg Jensen nøgleringe af sterlingsølv og metal, et par lave udfyldte stager af sølv og udfyldt engelsk olielampe af sølv. Endvidere medfølger 19 dele pletsølv. (29)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker. Delvis graveret.
Varia, 26. september 2013
Vurdering
Hammerslag
23 bud