2044/895
Fransk maler, 20. årh.
“Masque”. Utydeligt sign. 69 samt på bagsiden med dedikation “A mes amis Gideon et Birgit”, Paris 4. XII. 1969. Olie på lærred. 27 × 35.
Behov for rensning. Pletter.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag