903/2
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927)
Badende børn på Skagen Sønderstrand. Sign. L. T. 10/6 07. Olie på lærred. 25 × 53.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag