903/​2

Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927)

Badende børn på Skagen Sønderstrand. Sign. L. T. 10/6 07. Olie på lærred. 25 × 53.

Malerier og tegninger, 21. september 2021

Vur­dering

100.000–125.000 DKK

Hammerslag

160.000 DKK