2424/848
Ellen Schlanbusch (f. 1902, d. 2005)
Vase af diskometal med kanneleret korpus. Udført hos Just Andersen, stemplet monogram, Denmark, D 2364. H. 22.
Opmalet. Brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 11. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud