1708/144
Dansk empire dragkiste, front med fire skuffer flankeret af helsøjler. 19. årh.s begyndelse. H. 118. B. 120. D. 54.
Revner i træet. Ridser og mærker. Brugsslitage. Ormhuller i søjler. Enkelte mindre afslag. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 20. februar 2017
Vurdering
Hammerslag