1708/​144

Dansk empire dragkiste, front med fire skuffer flankeret af helsøjler. 19. årh.s begyndelse. H. 118. B. 120. D. 54.

Revner i træet. Ridser og mærker. Brugsslitage. Ormhuller i søjler. Enkelte mindre afslag. Nøgle medfølger.

Ældre malerier og møbler, 20. februar 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK