2024/​10

Einar Hein (f. København 1875, d. Frederiksberg 1931)

“Fiskerkone ved stranden, Skagen”. Sign. E. H. 1903. Olie på lærred. 37×41.

Mindre afskalninger. Mindre krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

12.000–15.000 kr.

Hammerslag

12.000 kr.

12.000 kr.
11.500 kr.
11.000 kr.
10.500 kr.
10.000 kr.