2032/​252

Indisk kunstner, 20. årh.

Proccession med mennesker og kvæg i landskab med tempelbygning. Usigneret. Gouache på lærred. Lysmål 66×101.

Undersøgt i rammen. Enkelte overfladeridser.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK