2032/252
Indisk kunstner, 20. årh.
Proccession med mennesker og kvæg i landskab med tempelbygning. Usigneret. Gouache på lærred. Lysmål 66×101.
Undersøgt i rammen. Enkelte overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag