2449/126
Ole Egede m.fl.
Isfjeld. Sign. OE, 28/6–20. Akvarel på papir. Bladstørrelse 18,5×27,5.
Trommedans, Østgrønland. Sign. K. Petersen 1932. Bly på papir. Bladstørrelse 13,5×21.
”Erdlavêrsisortok" (Indvoldsuddriveren). Østgrønland, 1930. Sign. MK. Bly på papir. Bladstørrelse 24×17. (3)
Papiret er gulnet. Enkelte pletter. En tegning med stifthuller.
Vurdering
837297 |