2014/​529 Peter Martensen: “Cirque O”, 1992. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 50×40.

Be­skriv­el­se

“Cirque O”, 1992. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 50×40.

Original stand.

Moderne kunst og design, 31. marts 2020

Kunstner

Peter Martensen (f. Odense 1953)

Vur­dering

8.000–10.000 kr.

Hammerslag

22 bud

12.500 kr.
12.000 kr.
11.500 kr.
11.000 kr.
(Autobud) 10.500 kr.
10.000 kr.
(Autobud) 9.500 kr.
9.000 kr.
(Autobud) 8.500 kr.
8.000 kr.
7.500 kr.
7.000 kr.
6.500 kr.
(Autobud) 6.000 kr.
6.000 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
(Autobud) 4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.