1513/1200
Cardigan af grå cashmere med forgyldte knapper og opslag på ærmerne samt en kort jakke af grå gedepels med hægtelukning, stiklommer, en enkelt inderlomme, inderbånd og gråt silkefoer. Str. M. og Str. ca. 38. L. ca. 52×75 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 25. marts 2015
Vurdering
Hammerslag