2017/522
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Ferring kirke. Sign. Jens Søndergaard, 47. Olie på lærred. 45×53.
Behov for rensning.
Moderne kunst og design, 21. april 2020
Vurdering
Hammerslag