2040/21
Stor bakke af sølv, ligeknækket profileret fane, senere monteret med hanke af sterlingsølv. 20. årh. Vægt 2173 g. L. 62 cm. B. 44 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret på bagsiden med spejlmonogram.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag