2012/​353

Et par tazzi af bronze og sort marmor, hanke modellerede med bladværk. 19. årh.s slutning. H. 28. (2)

Flere kanthak på plinter. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 16. marts 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK