2012/353
Et par tazzi af bronze og sort marmor, hanke modellerede med bladværk. 19. årh.s slutning. H. 28. (2)
Flere kanthak på plinter. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. marts 2020
Vurdering
Hammerslag