2043/80
Rundt Empire bord af mahogni, let konisk søjle afsluttet på trepasfod. 19. årh. H. 76. Diam. 101.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Revner i træet. Revner i finéren.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag