2442/​920

Christian Hvidt (f. 1946)

Reolvæg af massiv eg, bestående af seks bogreoler og tre skabe på fastmonteret sokkel. Udført og mærket hos Søborg Møbelfabrik. (9)

Mål:

Tre bogreoler: H. 38. B. 90. D. 31. Tre bogreoler: H. 76. B. 90. D. 31. Tre skabe: H. 83. B. 90. D. 47.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Bagbeklædning med udskårethuller. En bagbeklædning med monteret stikkontakt.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?