2045/2058
Herrearmbåndsur af stål. Model Seamaster de Ville. Automatisk værk. Lys urskive med sølvfarvede visere og timemarkører. Original lænke af stål med foldespænde. Omkreds ca. 17 cm. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser på glas.
Armbåndsure, 4. november 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud