2016/​533

Sergei Sviatchenko (f. Kharkov, Ukraine 1952)

“Strong Shadows from Cool Rays”, 1994. Sign. Sergei Sviatchenko '94; sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 200×150.

Proveniens: Galerie Egelund, København. Erhvervet hér af nuværende ejer i 1994.

Moderne kunst og design, 14. april 2020

Vur­dering

40.000 DKK

Hammerslag

29.000 DKK

29.000 DKK
28.000 DKK