2104/341
Buddha af udskåret og forgyldt træ, stående på lotustrone, prydet med spejlflusser. Burma. 20. årh. H. 166.
Flere revner i træet. Afskalnninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag