12027/201
Hjalmar Nielsen (f. 1892, d.)
Opstilling med frugter og fugl. Sign. Hjalmar Nielsen 1943. Olie på lærred. Lysmål 65×81. Rammemål 67×83.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag