1717/1629
Nevers fad af fajance, dekoreret i polykrome farver med ræv ved træ, i baggrunden by. 19. årh.s begyndelse. H. 9. Diam. 32.
Fremstår med afslag. Slitage.
Varia, 27. april 2017
Vurdering
Hammerslag