2119/248
Flisebillede af cuerda seca keramik med kalligrafi, bestående af seks fliser. Qajar, 19. årh. 30×46 cm.
Fremstår med enkelte afslag og revner. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag