2331/550
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989)
“Nyhavn”. Skrivebord af teak med stel af sort stål, sko og farvet skuffesektion af teak. Designet 1945/1953. Udført hos Onecollection/House of Finn Juhl. H. 73. L. 170. B. 85.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 1. august 2023
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
18 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||