2248/825
Jørgen Kastholm (f. Roskilde 1931, d. Düsseldorf 2007)
Preben Fabricius (f. 1931, d. 1984)
En større og en mindre pendel af aluminium. Model P 376. Udført hos Nordisk Solar. Diam. hhv. 53 og 68. (2)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Ene lampe med gullig top. En plastikskrue på top af en lampe med afslag. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 29. november 2022
Vurdering
Hammerslag
12 bud