2111/854
Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)
“Louisiana”. Pendel af kobber, indvendig med plastlameller. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 40.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 16. marts 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
15 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||