Gerhard Henning (f. Stockholm 1880, d. Hellerup 1967)
Gerda Henning. Sign. Gerhard Henning “Til Kathrine Løkke fra billedhuggeren” samt monogram GH, I/VI. Stemplet Atelier DBB Cire-Perdue. Bronze. H. 24,5.