2144/160
Peter Schou (f. København 1863, d. sst. 1934)
Parti fra Bornholm. Sign. P. Schou 1932. Olie på lærred monteret på malepap. 35×50.
Retoucheringer. Nålehuller i hjørner. Mindre stødmærke med afskalning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag