2119/108
Et par amerikanske hurricanes af sterlingsølv, med skærme af glas med optiske striber. Udført af Duchin. 20. årh. H. 23. Udfyldte. (2)
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Den ene fodrand let trykket.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag