2119/​108

Et par amerikanske hurricanes af sterlingsølv, med skærme af glas med optiske striber. Udført af Duchin. 20. årh. H. 23. Udfyldte. (2)

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Den ene fodrand let trykket.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 1.700 DKK
1.650 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK