2041/936
Otto Pedersen (f. Odense 1902, d. sst. 1995)
Par i omfavnelse. Sign. Otto P. Skulptur af udskåret og patineret træ. H. 90.
Større revner på bagsiden. Talrige afskalninger. Ridser og mærker. Revner på arme.
Moderne kunst og design, 6. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag