12143/100
Mary Elisa Havning (f. København 1888, d. sst. 1972, født Bonfils)
Baggårdsparti på en sommerdag. Sign. monogram og dateret 1908. Olie på lærred. Lysmål 44×54. Rammemål 51×60,5. Indrammet.
Pæn stand. Aldersrelateret patina.
Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag